http://www.arion.witryna.info/

Z życia chóru

ROK  2020

W 2020 r. odnotowano 4 koncerty, w tym 3 w Kościanie i 1 poza Kościanem. Najważniejsze wydarzenia to koncert kolęd i pastorałek w kościele w Kościanie i Bielewie oraz w KOK w Kościanie. Wycieczka krajoznawcza w Świętokrzyskie.

W związku z pandemią Coronowirusa -19 od dnia 10 marca 2020 r. zawieszono lekcje chóru do 31.08.2020 r.Wzowiono dnia 02.09.2020 r. by ponownie zawiesić 13 października  - do końca roku.

ROK  2019

W 2019 r. Chór odnotował ogółem występów i koncertów 8 , w tym 6 w Kościanie 6 i poza Kościanem 2. Najważniejszymi wydażeniami w działalności chóru  to: Koncert kolęd i pastorałek w kościele p.w. Świętego Brata Alberta i Farze w Kościanie i Bielewie. Udział w XIX Koncercie "Śpiewamy kolędy i pastorałki" w KOK w Kościanie. Udział w Wlkp. Święcie Pieśni i Muzyki we Włoszakowicach- zdobyliśmy SrebrnePasmo. Wycieczka krajoznawcza do Berlina i Poczdamu. Biesiada arionowska w ogrodzie p. Ratajczaków. Najważniejszym wydarzeniem był Koncert z okazji 95-Lecia działalności chóru.

ROK  2018

W 2018 r. Chór wystąpił 11 razy, w tym 7 w Kościanie i 5 poza Kościanem. W okresie kolędowym Chór wystąpił m.in. Bielewie, Konojedzie, Parafii p. w. Świętego Brata Alberta, Kaplicy p.w. Matki Boskiej Aniellskiej w Kościanie. W cyklicznych koncertach w Kościańskim Ośrodku Kultury "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki".Arioniści brali udział wspólnie z innymi chórami w VI Festiwalu Muzyki Chóralnej "Zakochani w Surzyńskim". Koncert w Choryni przed dworem rodziny Taczanowskich z okazji promocji ksiąźki "Miejsce i sztuka.Choryń" autorstwa doktora hab. Emiliana Prałata. W miesiącu czerwcu br. :  udział w 43 Wielkopolskim Święcie Pieśni i Muzyki w Krobi, wycieczka 5-dniowa- zwiedzanie Wrocławia, Rogoźnicy byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego,Drezna,Szwajcarii Saksońskiej, Świeradowa Zdroju i okolic, Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie. Wyjazd do Poznania do Teatru Wielkiego - obejrzenie operetki "Zemsta nietoperza". Delegacja Chóru brała udział w uroczystości 125 -lecia Towarzystwa Śpiewu "Harmonia" w Śmiglu. Udział delegacji chóru z pocztem sztandarowym w pogrzebie członka "Arionu" Jana Winklera.

ROK  2017

W 2017 r. chór zanotował 13 występów, w tym 8 w Kościanie i 5 poza Kościanem. Koncertował okresie kolędowym  m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach, Bielewie, Wielichowie, Parafii p.w. Brata Alberta , Kaplicy  Matki Boskiej Anielskiej w Kościanie. Udział w programie XVII koncertu z cyklu "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" w KOK w Kościanie. Arion wspólnie z Kapelą Rydzyńską uczestniczył w Koncercie charytatywnyn na rzecz odnowienia kaplic Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej w farnym w Kościanie. Udział w koncercie w ramach V Festiwalu Pieśni Chóralnej "Zakochani w Surzyńskim", w 43 Święcie Muzyki i Pieśni w Rawiczu. Występy w imprezie "Wspólne kościaniaków śpiewanie" i podczas Zebrania ZKRP i BWP w Kościanie. Zorganizowano wycieczkę do Trójmiasta. Arioniści obejrzeli spektakl komediowy "Zakonnica w przebraniu" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Udział dh Bronisława Frąckowiaka i dh Romana Potoka w uroczystościach w Kopaszewie z okazji poświęcenia odrestaurowanycch kapliczek Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej. Druhowi Zbigniewowi Mazantowiczowi nadano tytuł "honorowy członek Arionu".

ROK 2016

W 2016 roku Chór dał 16 koncertów, w kościele tym 8 w Kościanie i 8 poza Kościanem. W okresie kolędowym Chór wystąpił m.in. w Boruszynie pow. czarnkowsko-trzcianeckim, Bielewie pow. kościański, cyklicznych koncertach w Kamieńcu pow. Grodziski i w Kościańskim Ośrodku Kultury w Kościanie. Udział arionistów w koncercie w ramach IV Festiwalu Pieśni Chóralnej "Zakochani w Surzyńskim". W miesiącu maju Chór wystąpił z koncertem podczas promocji książki pt. RĄBIN  autorstwa dr. Emiliana Prałata w Rąbiniu. Na przełomie maja i czerwca chórzyści wraz z rodzinami udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawcza na Suwalszczyznę, po drodze zwiedzając Parlament RP o raz Park Łazienkowski. Po powrocie chór brał udział w Święcie Pieśni i Muzyki w Grodzisku Wlkp., gdzie zdobył "Brązowe Pasmo". Z innych wydarzeń należy odnotować udział w cyklicznej imprezie pt. Wspólne śpiewanie Kościaniaków w KOK w Kościanie, orza udział w koncercie kolędowym dla mieszkańców Krzywinia w Domu Strażaka .

ROK  2015

W miesiącu czerwcu 2015 r. Chór wybrał się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Podlasie. Po drodze w Warszawie zwiedził Pałac Prezydencki, Powązki, Stary Rynek, Grób Nieznanego Żołnierza i Stadion Narodowy. Następnie szlak wycieczkowy prowadził do Narwiańskiego Parku Narodowego z bogatą fauną i florą. W Tykocinie wstąpiliśmy do synagogi i muzeum z pamiątkami żydowskimi. W Białymstoku odbyliśmy spacer przez Rynek Kościuszki z fontanną i ratuszem,  zobaczyliśmy Bazylikę Mniejszą i Pałac Branickich. W kolejnym dniu udaliśmy się do Janowa Podlaskiego  stadniny koni rasy arabskiej, Kodnia  gdzie w Sanktuarium MB Kodeńskiej Królowej i Matki Podlasia koncertowaliśmy poczas mszy św. Dalsza trasa wiodła do Jabłecznej monastyru św. Onufrego. Arion wykonał krótki koncert w kościele i na dziedzińcu. W czwartym dniu pobytu wybraliśmy się do Mielnika kopalni kredy, na Górę Grabarka i do Drohiczyna.

ROK 2014

Wdniu 22 listopada 2014 r. odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 90-lecia działalności Chóru Męskiego "ARION" w Kościanie. W koncercie gościnnie wystąpiła Orkiestra "TON" z Kościana i młodzieżowy chór "MUZA" z Zespołu Szkół nr 3 w Kościanie.

W dniu  05 stycznia 2014 r. Chór Męski "ARION" wystąpił z koncertem Kolęd i Pastorałek w Bieżyniu dla mieszkańców wioski. Historię powstania kolęd i pastorałek przybliżył dh Roman Potok. Chór wykonał 9 kolęd i pastorałek oraz wspólnie z mieszkańcami 2 kolędy. Po koncercie chórzyści zostali zaproszeni na kawę i pyszne ciasto.

ROK 2011

W dniu 09 stycznia 2011r. chór "ARION" uczestniczył w Powiatowych Kolędowych Spotkaniach Chóralnych w Czarnkowie. Na udział w imprezie zaprosił nas zaprzyjaźniony chór "HARMONIA" z Czarnkowa.

 

A oto parę zdjęć z imprezy: http://www.arion_galerie.witryna.info/galeria_2.html

ROK 2010

W dniu 14 marca 2010r. delegacja naszego chóru: Zdzisław Szłapka, Józef Kraśniewski, Bronisław Frąckowiak, Kazimierz Kuśnierek i Dawid Olejniczak wystąpiła w telewizyjnej „Familiadzie”. Na wstępie prowadzący program, Karol Strasburger otrzymał od chóru honorową statuetkę. Zmierzyliśmy się z damską rodziną Osolanek. Niestety nie udało się zdobyć punktów i wygrać pieniędzy. Pozostały jednak miłe wspomnienia z nagrania i uczestnictwa w programie. Udział w „Familiadzie” był dla nas wielką przygodą, dzięki której mieliśmy okazję zobaczyć telewizję za kulisami, jak również promocją naszego Stowarzyszenia oraz miasta Kościana.

A oto zdjęcia z uczestnictwa w programie „Familiada”: http://www.arion_galerie.witryna.info/galeria_6.html

ROK 2009

W dniach 26-30 czerwca 2009 r. z okazji naszego roku jubileuszowego zorganizowaliśmy wycieczkę połączoną z występami artystycznymi i zwiedzaniem zabytkowych, historycznych miejsc na pojezierzu mazurskim. Odwiedziliśmy m. in. Pola Grunwaldu i Wilczy Szaniec. 
Oto zdjęcia z wycieczki.

100 5992DSC 0241100 5221100 5220
20 a capella 2016 098Grodzisk 1100 4362100 4446
100 4441ArionArionArion
ArionArionArionArion
ArionArionArionArion
ArionArion